Author Details

Ushqim dhe Shendeti

Humbja e peshës: Dieta me shumë proteina e bazuar në perime

Dieta e cila përfshin proteina të perimeve është më e prira t’ju ndihmojë të humbni peshë, sipas shkencës. Në...

Read More
Ngjarjet e Ditës

Autoambulanca e amortizuar refuzohet nga pacientët me dializë

Pacientët e dializës nga Komuna e Deçanit tri herë në javë vijnë në Spitalin Rajonal të Pejës për të...

Read More
Ngjarjet e Ditës

Deponi ilegale në hyrje të Tregut të Gjelbër të Pejës

Para hyrjes të Tregut kryesor të gjelbër në qytetin e Pejës ka kohë që është krijuar një deponi ilegale...

Read More
Ngjarjet e Ditës

Peja me model bashkëpunues me policinë për siguri publike

Më qëllim të rritjes së vetëdijesimit të qytetarëve dhe të bashkëpunimit të tyre me policinë, në Pejë, jetësohet koncepti...

Read More
Ngjarjet e Ditës

Përurohet laboratori për analiza bujqësore dhe serra eksperimentale në Pejë

Sot është përuruar laboratori për analiza bujqësore dhe serra eksperimentale në Pejë. Pajisja e Institutit Bujqësor të Kosovës me...

Read More
Ushtria e Kosoves

FSK-ja do të transformohet me ose pa ndryshime kushtetuese

Kryetari i Komisionit për Punë të Brendshme, Sigurinë dhe Mbikëqyrjen e Forcës së Sigurisë së Kosovës (FSK), Haxhi Shala,...

Read More
Ngjarjet e Ditës Reportazh

Peshkaqeni 512 vjet i vjetër kapet nga biologët detarë danezë

Shkencëtarët danez ka kapur një peshkaqen i cili besohet të jetë 512 vjet i vjetër, që do të thotë...

Read More
Reportazh

Penallti… ose të pret vdekja!

Momenti i penalltisë në shumicën e rasteve në futboll shoqërohet me kontestime ndaj arbitrit, por në Brazil ndodh çudia....

Read More
Artikuj Ngjarjet e Ditës Sport

Pisha 48,000 euro e Krishtlindjes në Romë po krahasohet me “furçën e tualetit”

Pema e Krishtlindjes e ngritur në Romë ka ngjall të qeshura në mediat sociale, ku përdorues të shumtë kanë...

Read More
Artikuj Ngjarjet e Ditës Sport Udhetim

Neurokirurgu rrëfen jetën pas vdekjes

Pyetja se ku shkojmë pasi vdesim është një nga misteret e njerëzimit prej shekujsh. Por një burrë ka thënë...

Read More

Page 1 of 3

Login

Welcome! Login in to your account

Remember me Lost your password?

Lost Password