Ngjarjet e Ditës

Autoambulanca e amortizuar refuzohet nga pacientët me dializë

Pacientët e dializës nga Komuna e Deçanit tri herë në javë vijnë në Spitalin Rajonal të Pejës për të marrë terapinë që ata i mban në jetë. Ata transportohen me…

 
Read More

Deponi ilegale në hyrje të Tregut të Gjelbër të Pejës

Para hyrjes të Tregut kryesor të gjelbër në qytetin e Pejës ka kohë që është krijuar një deponi ilegale e mbeturinave, e cila edhe pse disa herë është pastruar, ajo…

 
Read More

Peja me model bashkëpunues me policinë për siguri publike

Më qëllim të rritjes së vetëdijesimit të qytetarëve dhe të bashkëpunimit të tyre me policinë, në Pejë, jetësohet koncepti i ri për sigurinë në lagjet e qytetit, i quajtur “Vrojtuesit…

 
Read More

Përurohet laboratori për analiza bujqësore dhe serra eksperimentale në Pejë

Sot është përuruar laboratori për analiza bujqësore dhe serra eksperimentale në Pejë. Pajisja e Institutit Bujqësor të Kosovës me këtë laborator dhe serrë eksperimentale është mbështetur nga projekti italian “KosAgri”,…

 
Read More

Peshkaqeni 512 vjet i vjetër kapet nga biologët detarë danezë

Shkencëtarët danez ka kapur një peshkaqen i cili besohet të jetë 512 vjet i vjetër, që do të thotë se ka lindur para William Shakespeare. Ky peshkaqen besohet të jetë…

 
Read More

Pisha 48,000 euro e Krishtlindjes në Romë po krahasohet me “furçën e tualetit”

Pema e Krishtlindjes e ngritur në Romë ka ngjall të qeshura në mediat sociale, ku përdorues të shumtë kanë nisur ta krahasojnë atë me “furçën e tualetit” e madje edhe…

 
Read More

Neurokirurgu rrëfen jetën pas vdekjes

Pyetja se ku shkojmë pasi vdesim është një nga misteret e njerëzimit prej shekujsh. Por një burrë ka thënë se e di përgjigjen, ose e ka idenë se çfarë mund…

 
Read More

Kosovari që gëzon suedezët si taksist babadimër

Me afrimin e Krishtlindjeve, kosovari Erkan Arapi do të sjellë gëzimin e festave të fundvitit dhe shumë dhurata në kryeqytetin e Suedisë, në rolin e tij si taksist babadimër. Që…

 
Read More

Ahmeti: Etiketimet në Lëvizje filluan nga ata me të cilët shoqërohet Aida

Aktivisti i Lëvizjes Vetëvendosje, Valdrin Ahmeti ka shkruar në Facebook se linçimet dhe etiketimet në Lëvizje kanë filluar me ata me të cilët shoqërohet Aida Dërguti, duke përmendur ish-sekretarin Dardan…

 
Read More

Nam dui mi, tincidunt quis, accumsan porttitor, facilisis luctus, metus.

Sed egestas, ante et vulputate volutpat, eros pede semper est, vitae luctus metus libero eu augue. Morbi purus libero, faucibus adipiscing, commodo quis, gravida id, est. Sed lectus. Praesent elementum hendrerit tortor.

 
Read More

Page 1 of 1

Login

Welcome! Login in to your account

Remember me Lost your password?

Lost Password