Pa Kategori

Princi trashëgimtar saudit blen banesën më të shtrenjtë në botë

Mohammed ben Salmane, njeriu i ri i fortë i Arabisë Saudite që kërkon të jetë imazhi i antikorrupsionit, është blerësi i mistershëm i kështjellës luksoze “Château Louis XIV”, pranë Parisit,…

 
Read More

Kosovari që gëzon suedezët si taksist babadimër

Me afrimin e Krishtlindjeve, kosovari Erkan Arapi do të sjellë gëzimin e festave të fundvitit dhe shumë dhurata në kryeqytetin e Suedisë, në rolin e tij si taksist babadimër. Që…

 
Read More

Shqetësuese sulmet ndaj zyrtarëve policorë – rreth 50 u rrahën vetëm këtë vit

Një mashkull është arrestuar për kanosje të zyrtarëve policorë, të premten në Istog. Të enjten, dy policë të tjerë përfunduan në Qendrën Klinike Universitare të Kosovës, si pasojë e lëndimeve…

 
Read More

OJQ-të kërkojnë shkarkimin e Lumezit dhe hetimin e afërsisë së tij me PDK-në

Shoqëria Civile në Kosovë thotë se integriteti dhe besueshmëria e Kryeprokurorit të Shtetit dhe prokurorisë kanë rënë, pas publikimit të përgjimeve “Pronto 3”, ku shpërfaqet afërsia që Aleksandër Lumezi e…

 
Read More

Në Zveçan, një serb nën ndikim të alkoolit thyen xhama të veturave

Mbrëmë në Zveçan është arrestuar një serb. Policia e Kosovës përmes raportit të sotëm policor ka njoftuar se ai ishte nën ndikim të alkoolit. I njëjti ka thyer xhamat e…

 
Read More

“Dafina të Thara” , biografia e letrarizuar si kujtesë e Trebeshinës

Shkrimtarët të cilët kanë lëvruar pothuaj të gjitha llojet letrare, në periudhën e vonë të jetës së tyre vendosin të lëvrojnë edhe një zhanër të ndërmjetëm, siç është autobiografia. Të…

 
Read More

“ECMaNdryshe”: Rrënohet shtëpia e familjes Myftiu në Prizren, monument që mbrohej me ligj

Shtëpia e familjes Myftiu, monument i mbrojtur me ligj, që ndodhet në zonën e Qendrës Historike të Prizrenit, është rrënuar. Në këtë mënyrë Prizreni ka humbur edhe një ndërtesë të…

 
Read More

“Porsche Kosova” prezanton modelin e ri të Volswagen T Roc që pritet të jetë lider në vitin 2018

Të premten pasdite në konferencën për media nga “Porsche” Kosova, në prani të mediave është prezantuar zyrtarisht modeli i ri Volswagen T Roc. Menaxheri i shitjes së Porsche Kosova, Gent…

 
Read More

Mehmedi, Kololli, Paqarada e Berisha shënuan këtë xhiro

Admir Mehmedi, Benjamin Kololli, Leart Paqarada dhe Veton Berisha janë katër futbollistët e vetëm shqiptarë që shënuan këtë xhiro. Mehmedi realizoi në barazimin e Bayer Leverkusenit, Kololli shkëlqeu në fitoren…

 
Read More

Vrasja e 32-vjeçarit në Shkodër, flasin dëshmitarët: Dëgjuam krismat por…

Një ditë pas vrasjes së 32-vjeçarit Angjelin Shkami në Shkodër, policia ende nuk ka gjurmë të autorëve. Megjithëse ngjarja ndodhi në mes të ditës dhe në një zonë ku ka…

 
Read More

Page 1 of 6

Login

Welcome! Login in to your account

Remember me Lost your password?

Lost Password