Reportazh

Peshkaqeni 512 vjet i vjetër kapet nga biologët detarë danezë

Shkencëtarët danez ka kapur një peshkaqen i cili besohet të jetë 512 vjet i vjetër, që do të thotë se ka lindur para William Shakespeare. Ky peshkaqen besohet të jetë…

 
Read More

Penallti… ose të pret vdekja!

Momenti i penalltisë në shumicën e rasteve në futboll shoqërohet me kontestime ndaj arbitrit, por në Brazil ndodh çudia. Në një ndeshje të kategorive inferiore, kontrollin e lojës e marrin…

 
Read More

Princi trashëgimtar saudit blen banesën më të shtrenjtë në botë

Mohammed ben Salmane, njeriu i ri i fortë i Arabisë Saudite që kërkon të jetë imazhi i antikorrupsionit, është blerësi i mistershëm i kështjellës luksoze “Château Louis XIV”, pranë Parisit,…

 
Read More

Kosovari që gëzon suedezët si taksist babadimër

Me afrimin e Krishtlindjeve, kosovari Erkan Arapi do të sjellë gëzimin e festave të fundvitit dhe shumë dhurata në kryeqytetin e Suedisë, në rolin e tij si taksist babadimër. Që…

 
Read More

Ivanov – Siarto: I domosdoshëm dinamizim i proceseve euro-atlantike të Maqedonisë

Ministri hungarez i Punëve të Jashtme dhe Tregtisë Peter Siarto në takimin e sotëm me presidentin Gjorge Ivanov e theksoi domosdoshmërinë e dinamizimit të proceseve euro-atlantike të Republikës së Maqedonisë…

 
Read More

Page 1 of 1

Login

Welcome! Login in to your account

Remember me Lost your password?

Lost Password