Artikujtë e fundit

Deponi ilegale në hyrje të Tregut të Gjelbër të Pejës

Para hyrjes të Tregut kryesor të gjelbër në qytetin e Pejës ka kohë që është krijuar një deponi ilegale e mbeturinave, e cila edhe pse disa herë është pastruar, ajo…

 
Read More

Peja me model bashkëpunues me policinë për siguri publike

Më qëllim të rritjes së vetëdijesimit të qytetarëve dhe të bashkëpunimit të tyre me policinë, në Pejë, jetësohet koncepti i ri për sigurinë në lagjet e qytetit, i quajtur “Vrojtuesit…

 
Read More

Përurohet laboratori për analiza bujqësore dhe serra eksperimentale në Pejë

Sot është përuruar laboratori për analiza bujqësore dhe serra eksperimentale në Pejë. Pajisja e Institutit Bujqësor të Kosovës me këtë laborator dhe serrë eksperimentale është mbështetur nga projekti italian “KosAgri”,…

 
Read More

FSK-ja do të transformohet me ose pa ndryshime kushtetuese

Kryetari i Komisionit për Punë të Brendshme, Sigurinë dhe Mbikëqyrjen e Forcës së Sigurisë së Kosovës (FSK), Haxhi Shala, është shprehur i bindur se Kosova së shpejti do ta ketë…

 
Read More

Humbja e peshës: Dieta me shumë proteina e bazuar në perime

Dieta e cila përfshin proteina të perimeve është më e prira t’ju ndihmojë të humbni peshë, sipas shkencës. Në studime klinike është dëshmuar se dietat me shumë proteina dhe pak…

 
Read More

Autoambulanca e amortizuar refuzohet nga pacientët me dializë

Pacientët e dializës nga Komuna e Deçanit tri herë në javë vijnë në Spitalin Rajonal të Pejës për të marrë terapinë që ata i mban në jetë. Ata transportohen me…

 
Read More

Peshkaqeni 512 vjet i vjetër kapet nga biologët detarë danezë

Shkencëtarët danez ka kapur një peshkaqen i cili besohet të jetë 512 vjet i vjetër, që do të thotë se ka lindur para William Shakespeare. Ky peshkaqen besohet të jetë…

 
Read More

Penallti… ose të pret vdekja!

Momenti i penalltisë në shumicën e rasteve në futboll shoqërohet me kontestime ndaj arbitrit, por në Brazil ndodh çudia. Në një ndeshje të kategorive inferiore, kontrollin e lojës e marrin…

 
Read More

Login

Welcome! Login in to your account

Remember me Lost your password?

Lost Password